Blog farnosti

Spojme se v pomoci obětem ničivého tornáda na jižní Moravě

Podle rozhodnutí olomouckého arcibiskupa Jana Graubnera bude sbírka, pořádaná při bohoslužbách v neděli 4. července 2021 ve všech kostelích arcidiecéze, určena na pomoc lidem na jižní Moravě, které postihla přírodní katastrofa.
Svou blízkost obětem tornáda v obcích na Hodonínsku a Břeclavsku přitom biskupové v čele s arcibiskupem Graubnerem, předsedou České biskupské konference, vyjádřili už v pátek, pár hodin po katastrofě. „Čeští a moravští biskupové jsou duchovně nablízku všem, kteří byli zasaženi včerejším ničivých tornádem na Hodonínsku a Břeclavsku, modlí se za oběti této katastrofy a vyzývají všechny, kdo mohou, aby pomohli s odstraněním následků této pohromy,“ uvedli (více zde). Brněnský biskup určil na pomoc obětem výnos z nedělní sbírky konané v kostelích brněnské diecéze v neděli 27. června a sbírku na tento účel vyhlásila také Diecézní charita Brno.
A na oběti přírodní pohromy myslel v neděli také papež František, který v promluvě po modlitbě Anděl Páně ve Vatikánu řekl: „Jsem nablízku lidem z jihovýchodní části České republiky, které zasáhlo silné tornádo. Modlím se za zemřelé a zraněné a všechny ty, kteří museli opustit své velmi poničené domovy“

Zdroj: https://www.cirkev.cz/cs/aktuality/210625biskup-cikrle-vyhlasil-mimoradnou-sbirku-a-vyzyva-k-pomoci-lidem-na-hodoninsku-a-breclavsku

Poděkování od manželů Šťastných

Zasílám všem farníkům pozdrav z Dolánek. V těchto dnech se pouštíme do stavebních oprav nabouraného domečku a často s vděčností vzpomínáme na pomoc a modlitby mnohých lidí z farnosti a Dolan. Moc nám ta podpora pomohla v době po neštěstí i teď, kdy úhrada z pojišťovny je částečná. Důležité je pro nás svědectví, jak nás modlitby nesly, a mnohé věci se po nehodě dařilo narovnávat a víme, že to nebyla samozřejmost. Děkujeme Vám všem i našemu Pánu za pomoc a sílu do dalších dní.

Srdečně zdraví Manželé Šťastní z Dolánek

Zveme Vás na letošní farní pouť

Prožijte neděli s naší farností a přidejte se k nám 13. 6. 2021 na pouti ke kapli sv. Antonína na Malém Kosíři.

Číst dál
Spuštěny registrace na letní farní tábor

Tábor se bude konat, a to od soboty 17. července do soboty 24. července. Aktuálně je volných ještě cca 10 míst.

Pokud to opatření dovolí - což odevzdáváme i do Vašich modliteb -
bude se tábor konat nově v tábořišti Bělá, okres Prostějov.

Online přihláška je k dispozici zde. Informace zašleme hromadně.

Proběhl seminář o Farních evangelizačních buňkách

V sobotu 15.5. proběhl seminář o Farních evangelizačních buňkách. Záznam jednotlivých částí programu je k dispozici na evangelizacnibunky.cz

Okénko pro děti: Letnice - Seslání Ducha svatého

Víte, proč se slaví Letnice? A jakým jazykem mluví Bůh? Pojďte pátrat s Adamem a Johankou po původu tohoto svátku v pořadu Biblická pátrání.

Možnost přímluvné modlitby

Možnost přímluvné modlitby za vylití Ducha Svatého přes telefon bude v pátek 21.5. a v sobotu 22.5. Více info a možnost zapsat se najdete na www.blahoslavenstvi.cz